Hokejové MS bude v roce 2016 hostit Rusko

Hokej Rusko 2016Chcete na hokej do Ruska? Potřebujete pouze návštěvnické vízum! Skvělou příležitost oslavit 70. výročí založení Ruské hokejové asociace dostane tato hokejová velmoc a vy můžete být u toho. Rusko bude hostit v letošním roce Mistrovství světa v hokeji. V tomto oboru je to již tradiční organizátor. Hokejový šampionát MS byl Rusku přidělen poté, co se Ukrajina a Dánsko vzdalo kandidatury ještě před samotným hlasováním IIHF.

Petrohrad a Moskva

Dvě největší města se také stanou hostiteli hlavních zápasů. Petrohrad uvítá mužstva v aréně Ice Palace s kapacitou 12 300 míst. Petrohradský stadion je domovským sportovištěm pro přední ruský tým KHL SKA Petrohrad.

Moskva vyleští led v Megasport Aréně (dříve Chodynka) s kapacitou 13 926 míst pro diváky. Tato gigantická sportovní multifunkční stavba byla oficiálně otevřena 15. prosince 2006 a je využívána také pro tenisové a basketbalové zápasy nebo pro koncertní vystoupení.

Světová hokejová sláva vypukne 29. dubna a turnaj bude zakončen finálovými zápasy o medailová místa 15. května 2016.

Program pro MS v Rusku

Herní systém bude stejný jako v minulých letech. Celkem 16 týmů bude hrát ve dvou základních skupinách. Nejlepší 4 týmy postoupí do čtvrtfinále, kde se už bude hrát známým systémem „kdo prohraje, jede domů“.

Víza pro návštěvníky ruských turnajů budou jednodušší

Chcete-li tuto hokejovou slávu zažít na vlastní kůži, postačí vám pouze návštěvnické vízum. Náměstek ministra sportu, cestovního ruchu a mládeže, Yuri Nagomykh, potvrdil, že postup při udělování víz nebude v tomto období tak striktní jako v jiných termínech. Lze se tedy jen těšit!.