Moskva a její skvosty ve středu města

Moskva je město, které určitě najdete v seznamech světových měst, která „vidět a zemřít!“ Je to jedna z největších metropolí na světě a na moskevské krásy si rozhodně musíte vyhradit více než pouhý jeden den. I tak ale nezapomínejte na vyřízení turistického víza!

Pokud máte k dispozici jen 24 hodin, potom musíte jít po stopách nejvýznamnějších památek, které se nachází v centru ruského hlavního města.

V centru jste téměř za okamžik

Stačí jen pár zastávek metrem a ocitáte se z jakékoliv okrajové části Moskvy přímo v centru města. Na náměstí, které je považováno za součást světového kulturního dědictví UNESCO. Staré dlažební kostky tu zažily notný kus historie a roční průvody na počest významných událostí a stává se tak v moderním světě hlavní pěší zónou původem z poloviny minulého století.

Rudé náměstí láká

Hlavní lákadla pro turisty jsou na Rudém náměstí.

Kreml je stavba, která vznikala na konci 15. století. Dnes je to hlavní politické, historické a umělecké centrum Moskvy. Kreml je také sídlem úřadující ruské hlavy státu.

Sv. Basil je proslulá moskevská katedrála. Je to památník ruské architektury z poloviny 16. století.

Státní historické muzeum v Moskvě je také skvostnou stavbou. Na ploše 4000 m čtverečných a v 39 sálech najdete artefakty a informace o všem, co se stalo na území Ruska od starověku do počátku 20. století. Muzeum bylo založeno v 19. století.

Památník Minin a Pozharsky stál původně také na Rudém náměstí a byl tu postaven v roce 1818 na návrh sochaře Ivana Martosiho. Pomník vzdává čest vůdcům Lidových milicí, vítězných polských útočníků během nepokojů v roce 1612. V třicátých letech minulého století se pomník přestěhoval do katedrály Sv. Basila, jelikož na Rudém náměstí překážel průvodům a demonstracím..