Sankt Petěrburg: Město jako z ruské pohádky!

O tomto městě „bílých nocí“, jinak také Petrohradu, se dá říci, že je kulturním hlavním městem Ruska. Někdy se mu také říká „ruské Benátky“ nebo „Benátky východu či severu“. O turisty nemá toto překrásné město nouzi, je totiž považováno za jedno z nejelegantnějších měst na světě! Vyhraďte si na tento skvost raději více dnů, ideálně tak pět, potom budete mít možnost nasát atmosféru muzeí a ulic a ochutnávat historii a historická místa plnými doušky.

Chůze podél Něvsky: Luxus!

Něvský prospekt, to je hlavní rušná ulice města na řece Něvě. Najdete tu mnoho významných historických a architektonických památek. Něvský prospekt začíná v podstatě už u moskevského nádraží a je to vlastně silnice, která vede až k petrohradskému paláci. Jeho součástí je take Ermitráž, nejvýznamnější a nejrozsáhlejší ruské muzeum. Na jeho jen zběžnou prohlídku prý potřebujete 4 hodiny! Najdete tu na tři miliony exponátů, včetně obrazů velkých umělců, děl slavných sochařů, archeologické a sochařské skvosty.

Katedrála zmrtvýchvstání

Chrám vzkříšení Krista je církevní památka, která vyniká množstvím úchvatných obrazů. Je to stavba podobná Chrámu Vasila Blaženého stojící na Rudém náměstí v Moskvě. Turisté se však většinou shodují v tom, že ten v Petrohradu je hezčí. Vypadá jako z cukrové pohádky. Najdete tu neskutečná díla, bohatou výzdobu z různých materiálů od mramoru, smaltu nebo zlacené mědi či žuly. Oči budou přecházet! Chrám byl postaven na konci 19. Století na místě, kde byl smrtelně raněn Alexandr Veliký.
Pro Sankt Petěrburg si vyhraďte vice dnů, minimálně nějaký ten eurovíkend a nezapomeňte si pro tento účel vyřídit především turistické vízum.
.